Oratoriumkoren in Nederland

Onderstaand inventarisatie van de ruim 200 oratoriumkoren inclusief toonkunstkoren en oratoriumvereningen in Nederland en haar dirigenten.
Lijst is gerangschikt op provincie en plaats. (versie 10-2-2019)

Staat uw Oratoriumkoor er niet tussen?
Stuur dan een mail in het tab-blad “Contact” en wij voegen uw koor graag toe aan deze lijst.


Prov. Plaats Oratoriumkoor Homepage adres Dirigent
FRL Bolsward Oratoriumvereniging Bolsward http://www.ovb-bolsward.nl Pauli Yap
FRL Drachten COV Gloria Deo http://www.gloriadeo.nl Gerben van der Veen
FRL Heerenveen Oratoriumkoor COV Heerenveen http://www.covheerenveen.nl Marion Bluthard
FRL Heerenveen Toonkunstkoor Heerenveen http://www.toonkunstkoorheerenveen.nl Pauli Yap
FRL Leeuwarden Leeuwarder Bach Vereniging https://leeuwarderbachvereniging.nl Geke Bruining-Visser
FRL Leeuwarden NHL Stedenkoor http://www.nhlstendenkoor.com Hans de Wilde
FRL Lippenhuizen Warnser Bach Ensemble http://podiumfrysklassiek.nl/het-warnser-bach-ensemble Pauli Yap
FRL Sneek Sneker Cantorij http://snekercantorij.nl Jan Stulp
GR Groningen KOV Groningen http://www.kov-groningen.nl Leendert Runia
GR Groningen Luthers Bach Ensemble (LBE) http://www.luthersbachensemble.nl Tymen Jan Bronda
GR Groningen Toonkunstkoor Bekker http://toonkunstkoorbekker.nl Geert-Jan van Beijeren Bergen en Henegouwen
GR Groningen Noordelijk Bach Consort http://www.noordelijkbachconsort.nl Benjamin Bakker
GR Groningen Noord Nederlands Concert Koor (NNCK) http://noordnederlandsconcertkoor.simplesite.com Louis Buskens / Leendert Runia,
DR Assen COV Assen http://www.covassen.nl Marianne Halder
DR Borger Laudate Vocalis http://www.laudatevocalis.nl Ronald Marcel (Ronny) Weijs
DR Emmen Toonkunstkoor Emmem http://www.toonkunstkooremmen.nl Iassen Raykov
DR Emmen VOCE-Emmen http://www.voce-emmen.nl Anne Eenkhoorn
DR Vries Bachensemble-Vries http://pkn-vries.nl/site/page.php?19 Luuk Tuinder
OV Almelo Concertkoor Sursum Corda http://www.sursumcorda-almelo.nl Eric Kotterink
OV Almelo Toonkunst Almelo http://toonkunstalmelo.nl Arno Vree
OV Deventer Toonkunstkoor Euterpe http://www.toonkunstdeventer.nl Jan Kruisselbrink
OV Enschede ECOK Oratoriumkoor http://www.ecok.nl Eric Kotterink
OV Enschede Stedelijk Koor Enschede http://www.stedelijkkoorenschede.nl Armanda ten Brink
OV Enschede Toonkunst Enschede http://www.toonkunstenschede.nl Jacco Camphens
OV Hengelo (OV) TCOV Twentse Christelijke Oratorium Vereniging http://www.tcov.nl Jan Kruisselbrink
OV Kampen Concertkoor Immanuel Kampen http://www.concertkoorimmanuel.nl Sander van den Houten
OV Raalte Zang- en Oratoriumvereniging Raalte http://www.zov-raalte.nl Sander van den Houten
OV Steenwijk COV Steenwijk http://www.covsteenwijk.nl Rob Meijer
OV Zwolle Toonkunstkoor Caecilia http://www.caeciliazwolle.nl Iassen Raykov
FLEVO Almere Projectkoor Col Canto http://stichtingcolcanto.nl Mark Walter
FLEVO Lelystad COV Stella Maris http://www.stella-maris.nl Henk Trommel
NH Aalsmeer Aalsmeer’s COV http://www.acov.nl Danny Nooteboom
NH Alkmaar Alkmaarse Oratorium Vereniging: AOV http://www.aovkoor.nl Johan Akerboom
NH Alkmaar Kamerkoor SineNomine http://www.sinenominealkmaar.nl Paul Valk
NH Amstelveen Pauluskoor Amstelveen http://www.pauluskoor.nl Marcel Joosen
NH Amsterdam Cappella Amsterdam http://www.cappellaamsterdam.nl Daniel Reuss
NH Amsterdam Groot Concertkoor Amsterdam (GCA) https://hetgca.nl Enrique Lopez
NH Amsterdam Het Amsterdams Gemengd Koor http://www.het-agk.nl Paul Valk
NH Amsterdam kcov Amsterdam http://www.kcovamsterdam.nl Frank Hameleers
NH Amsterdam kcov Excelsior http://www.kcov-excelsior.nl Ger Vos
NH Amsterdam Nederlands Concertkoor https://nederlandsconcertkoor.nl Louis Buskens
NH Amsterdam Toonkunstkoor Amsterdam http://www.toonkunstkoor.nl Boudewijn Jansen
NH Amsterdam Amsterdamse Haendelvereniging http://www.amsterdamsehaendelvereniging.nl André Cruz
NH Amsterdam Bach Ensemble Amsterdam http://www.bachensembleamsterdam.nl Paulien Kostense
NH Bennebroek Oratoriumkoor Bennebroek http://www.hetokb.nl Frank Hameleers
NH Bergen (NH) Koorvereniging Bergen http://www.koorverenigingbergen.nl Pieter-Jan Olthof
NH Beverwijk Beverwijks Oratoriumkoor Tremenda http://www.tremenda.nl Paul Waerts
NH Broek op Langedijk Oratoriumkoor Langedijk http://www.oratoriumkoorlangedijk.nl Hans van Rutten
NH Castricum Castricumse Oratorium Vereniging https://oratoriumcastricum.nl Pieter-Jan Olthof
NH Edam Oratoriumkoor Zang Edam http://www.zangedam.nl Benjamin Bakker
NH Enkhuizen Oratoriumkoor Stem en Snaren http://www.stemensnaren.nl Marcel Joosen
NH Haarlem Concertkoor Haarlem http://www.concertkoorhaarlem.nl Ger Vos
NH Haarlem COV Haarlem http://www.covhaarlem.nl Piet Hulsbos
NH Haarlem federatie Haarlemse Zangkoren http://www.federatiehaarlemsekoren.nl/koren .
NH Haarlem Gemengd Koor Haarlemmer Olie http://www.federatiehaarlemsekoren.nl/federatie/koren/haarlemmerolie Leny van Schaik
NH Haarlem Haarlem Voices http://www.haarlemvoices.nl Sarah Barrett
NH Haarlem Haarlemmermeers Oratoriumkoor EXCELSIOR https://koorexcelsior.nl Sytze Stel
NH Haarlem Haarlems Bach Ensemble http://www.haarlemsbachensemble.nl Mark Lippe
NH Haarlem Haarlems Gemend Koor http://www.hgk-koor.nl Ago Verdonschot
NH Haarlem Haarlems Klein Koor http://www.haarlemskleinkoor.nl Enrique López-Cortón
NH Haarlem Oratoriumkoor Kennemerland http://www.koor-kennemerland.nl Annelies Smit
NH Haarlem Vocaal Ensemble Kwarts http://www.vocaalensemblekwarts.nl Gerrit Maas
NH Haarlem Vocaal Ensemble la Grenouille http://www.lagrenouille.nl Chris Frölich
NH Haarlem Zangstudio Haarlem http://zangstudiohaarlem.nl .
NH Heiloo Oratoriumkoor Heiloo http://www.oratoriumkoorheiloo.nl Paul Waerts
NH Hilversum Groot Omroepkoor http://www.grootomroepkoor.nl Marcus Creed
NH Hilversum Toonkunstkoor https://toonkunsthilversum.nl NICO PHILIPP HOVIUS
NH Hoofddorp Cantamus Alati http://www.cantamus.nl Una Cintina
NH Hoorn (NH) Oratoriumvereniging Soli Deo Gloria https://solideogloria-hoorn.nl Marcel Joosen
NH Huizen COV Excelsior-Huizen http://www.covexcelsior.nl Toon de Graaf
NH Ijmuiden COV IJmuiden http://www.cov-ijmuiden.nl Piet Hulsbos
NH Krommenie Vocaal Ensemble Intermezzo https://www.veintermezzo.nl Frank Hilberink
NH Schagen Oratoriumkoor Schagen http://www.oratoriumkoor.nl Pieter-Jan Olthof
NH Uithoorn COV Amicitia http://www.amicitia-uithoorn.nl Toon de Graaf
NH Zaandam COV Zaanstreek http://www.covz.nl Gerrit Maas
ZH Alblasserdam COV Egberts http://www.cov-egberts.nl Leo Lommers
ZH Alphen aan den Rijn Oratoriumkoor Alphen a/d Rijn http://www.oratoriumkooralphen.nl Patrick Pranger
ZH Bodegraven Projectkoor Gabriel Faure http://www.projectkoorgabrielfaure.nl Dirk Jan Warnaar
ZH Capelle aan den Ijssel Reformatorische Oratoriumvereniging ‘Canto di Lode’ https://cantodilode.nl Rinus Verhage
ZH De Lier Oratoriumkoor De Lier http://www.oratoriumkoordelier.nl Rob Meijer
ZH Delft Catarella http://www.cantarella.nl Johan Sonneveld
ZH Den Haag Residentie Bach Ensembles http://www.bachensembles.nl Jos Vermunt
ZH Den Haag Haags Toonkunstkoor http://www.haagstoonkunstkoor.nl Patrick van der Linden
ZH Den Haag Cantamus Alati http://www.cantamusalati.nl Kees van der Linden
ZH Den Haag KZV Excelsior http://www.kzvexcelsior.nl Johan Sonneveld
ZH Dordrecht Merwe’s Oratorium Vereniging (MOV) http://www.oratoriumdordrecht.nl Patrick van der Linden
ZH Dordrecht Dordtissimo http://www.dordtissimo.nl Ries van der Zouwen
ZH Endeldijk Bachkoor Westland http://www.bachwestland.nl Alexander Prins
ZH Gorinchem Oratoriumvereniging Gorkum http://www.covgorkum.nl Toon de Graaf
ZH Gouda COV Laus Deo http://lausdeo.nl Gerben Budding
ZH Gouda Toonkunst Gouda http://www.toonkunstgouda.nl Gilles Michels
ZH Heinenoord ROV ‘Psallite Deo’ http://www.psallitedeo.nl Arjen J.A. Uitbeijerse
ZH Honselersdijk WCOV Excelsior http://www.wcovexcelsior.nl Leo de Broeder
ZH Katwijk (ZH) COV Excelsior Katwijk http://www.excelsiorkatwijk.nl Robert Jan Kamer
ZH Leiden COV Con Amore http://www.con-amore.nl Bernhard Touwen
ZH Leiden COV Ex Animo http://www.exanimo.nl Wim de Ru
ZH Leiderdorp COV Excelsior -Leiderdorp http://www.covexcelsiorleiderdorp.nl Hans van der Toorn
ZH Leidschendam Sempre Animato vh COV Leidschendam https://sempre-animato.nl Bernhard Touwen
ZH Maasland COV “Hosanna” http://covhosanna.nl (leeg)
ZH Middelharnis Fiori Musicali, Christelijk Kamerkoor http://www.fiori-musicali.nl Sietse van Wijgerden
ZH Middelharnis Oratoriumkoor Arte Vocale http://oratoriumkoor-arte-vocale.nl Hans Houtman
ZH Pijnacker Oratoriumkoor Cantando Pijnacker http://www.cantando-pijnacker.nl Hans van Rutten
ZH Poeldijk Deo Sacrum http://www.deosacrum.nl Steven van Wieren
ZH Ridderkerk COV Ridderkerk http://www.covridderkerk.nl Hans Cok
ZH Rijswijk (ZH) Concertkoor Rijswijk http://www.concertkoorrijswijk.nl Daniël Salbert
ZH Rotterdam COV Sursum Corda http://www.cov-sursumcorda.nl Johan Sonneveld
ZH Rotterdam Rotterdams Barok Ensemble https://barokensemble.nl Benjamin Bakker
ZH Rotterdam Rotterdams Vocaal Emsamble http://www.rotterdamsvocaalensemble.nl Geert van den Dungen
ZH Rotterdam Toonkunst Rotterdam http://www.toonkunst.nl Maria van Nieukerken
ZH Rotterdam KCOV Halleluja http://www.kcovhalleluja.nl Mark Lippe
ZH Schiedam Kamerkoor Musica Vocalis Schiedam http://www.stichtingmusicavocalis.nl Vicent Spoeltman
ZH Schiedam Vocalis St. Jan http://www.vocalis-schiedam.nl Arjen Leistra
ZH Sliedrecht CanticumAmicorum http://www.canticumamicorum.nl Patrick van der Linden
ZH Sliedrecht COV SoliDeoGlora http://www.cov-solideogloria.nl Danny Nooteboom
ZH Vlaardingen Gloria Toonkunst Vlaardingen http://gloria-toonkunst.nl Bas van Houte
ZH Vlaardingen Kamerkoor Animato Vlaardingen http://www.kamerkooranimato.nl David van de Braak
ZH Voorburg Cordia Vocale http://www.cordavocale.nl Hans Matla
ZH Voorburg Voorburgse Oratorium Vereniging http://www.vov-voorburg.nl Rob Kaptein
ZH Voorburg Concertante http://www.concertante.nl Daniël Rouwkema
ZH Voorburg COV Cantate Deo http://covcantatedeo.nl Marco Kalkman
ZH Voorschoten COV Exultate Deo http://www.exultatedeo.nl Leo den Broeder
ZH Wassenaar Wassenaar Vocaliter http://www.vocaliter.nl Frank de Groot
ZH Zwijndrecht Dutch Baroque Choir http://www.dutchbaroque.nl2 Gerard de Wit
UT Amersfoort Toonkunst Amersfoort http://www.toonkunstamersfoort.nl Ineke Opstal
UT Amersfoort Oratoriumkoor SoliAmersfoort http://www.soliamersfoort.nl Paul Valk
UT Amersfoort Nieuw Bach Ensemble http://www.nieuwbachensemble.nl Paulien Kostense
UT Amersfoort Amersfoorts Kamerkoor http://www.amersfoortskamerkoor.nl Rienk Bakker
UT Baarn Concertkoor Baarn http://www.concertkoorbaarn.nl Thijs Kramer
UT Bunschoten Spakenburg Koninklijk Concertkoor Hosanna http://www.kc-hosanna.nl Vacant*
UT IJsselstein (UT) COV IJsselstein http://www.cov-ijsselstein.nl Bas van den Heuvel
UT Rhenen COV Euphonia Rhenen http://euphonia-rhenen.nl Bas Ramselaar
UT Utrecht Koninklijke Oratorium Vereniging Utrecht https://kovutrecht.nl Arthur Koopman
UT Utrecht Nederlands Kamerkoor http://www.nederlandskamerkoor.nl Peter Dijkstra
UT Utrecht Nederlandse Bach Vereniging http://www.bachvereniging.nl Jos van Veldhoven
UT Utrecht Utrechts Studenten Koor en Orkest (USKO) http://www.usko.nl Gilles Michels
UT Utrecht Utrechtse Oratorium Vereniging http://www.uov.nu Roel Vogel
UT Utrecht Vocaal Ensemble Ab Novembris http://www.abnovembris.nl Karel Demoet
UT Utrecht Bachcatates http://www.bachcantates-utrecht.nl Gerrit Maas
UT Utrecht Concerto Cherise – Utrechts kamerkoor http://www.concertocherise.nl/ Arnoud van Gelder
UT Veenendaal COV Veenedaal http://www.oratoriumvereniging.nl Hans Lamers
UT Veenendaal Sonate Vocale http://www.sonantevocale.nl Patrick Pranger
UT Veenendaal Stichting Ars Musica http://www.stichtingarsmusica.nl Patrick van der Linden
UT Willibrord Willibrord Kamerkoor willibrordkamerkoor.nl Bas Groenewoud
UT Woerden Christelijk Oratoriumkoor Woerden http://cowoerden.nl Arthur Koopman
UT Zeist Toonkunstkoor Zeist http://www.toonkunstkoorzeist.nl Danny Nooteboom
GLD Apeldoorn Bachkoor Apeldoorn http://bachkoorapeldoorn.nl Joop Schets
GLD Apeldoorn Sweelinck Kamerkoor http://www.sweelinck-kamerkoor.nl Marjon van der Linden
GLD Arnhem Arnhems Oratoriumkoor http://www.arnhemsoratoriumkoor.nl Alexander Geluk
GLD Arnhem Bach Ensemble Arnhem http://www.bachcantate.nl/Bachensemble.html Pieter en Thea Endedijk
GLD Arnhem Capella ad Fluvium http://www.adfluvium.nl Peter-Paul van Beekum
GLD Arnhem Toonkunst Arnhem http://www.toonkunstarnhem.nl Joop Schets
GLD Arnhem Capella Arnhem http://www.capella-arnhem.nl Jan van Dijk
GLD Barneveld COV Valerius http://www.valeriusbarneveld.nl Vacant*
GLD Barneveld Dolce Musica http://dolcemusicabarneveld.wordpress.com Martien Musters
GLD Bennekom Alexander Consort http://www.alexanderconsort.nl Elly Meijer
GLD Bennekom COV Bennekom http://www.covbennekom.nl Dick Meijer
GLD Bronckhorst Cappella Bronckhorst http://www.cappellabronckhorst.nl Hans de Wilde
GLD Dieren Oratoriumkoor Veluwezoom http://www.oratoriumkoorveluwezoom.nl Ab Weegenaar
GLD Doetinchem Bachkoor Doetinchem http://www.bachkoordoetinchem.nl Wilbert Berendsen
GLD Ede (GLD) COV Excelsior http://www.cov-excelsior.nl Gerben Budding
GLD Ede (GLD) Vocalise http://vocalise.nl Gerrit Maas
GLD Elburg BACH CHOIR & ORCHESTRA of the Netherlands http://www.matthauspassion.com Pieter Jan Leusink
GLD Elburg http://www.mozartconcerten.nl Pieter Jan Leusink
GLD Elburg http://www.messiahhandel.nl Pieter Jan Leusink
GLD Elburg http://www.pieterjanleusink.nl Pieter Jan Leusink
GLD Ermelo Ribattuta Musica http://www.rmusica.nl Dick Duijst
GLD Groenlo Achterhoeks Bach Koor http://www.achterhoeksbachkoor.nl Astrid Krause
GLD Harderwijk COV Noord-West Veluwe Harderwijk http://www.cov-nwveluwe.nl Jurriaan Grootes
GLD Harderwijk Kleinkoor Caprice http://kleinkoorcaprice.nl Hans Noijens
GLD Lochem Vocaal Ensemble Lochem http://www.vocaalensemblelochem.nl Bas vn den Heuvel
GLD Lunteren COV Sursum Corda http://www.covsursumcorda.nl Gert Jan van der Pol
GLD Nijmegen Toonkunstkoor Nijmegen http://www.toonkunstkoornijmegen.nl Hans de Wilde
GLD Oosterbeek Liefdesliederenkoor (LLK) http://liefdesliederenkoor.nl Marc Buijs
GLD Putten COV Putten http://www.covputten.nl Gerben Budding
GLD t Harde Gelders Oratoriumkoor http://www.geldersoratoriumkoor.com Ilia Belianko
GLD Velp (GLD) Velper Bach Ensemble http://www.velperbach.nl Frank Litjens
GLD Wageningen Toonkunst Wageningen http://toonkunst-wageningen.nl Hans de Wilde
GLD Wageningen Vocaal Ensemble Vivavoce http://www.vivavoce.nl Jori Klomp
GLD Winterswijk Toonkunst Oost-Achterhoek http://www.toonkunst.com Iassen Raykov
GLD Zelhem Zelhems Christelijk Oratoriumkoor https://zcokzelhem.webs.com Jaap Vonk
NB Andel Collegium Altena http://www.collegiumaltena.nl Aart Bergwerff
NB Boxmeer Weijerkoor Boxmeer http://www.weijerkoor.nl José Doodkorte
NB Breda Bachkoor Brabant http://www.bachkoorbrabant.nl Geert van den Dungen
NB Den Bosch ‘s-Hertogenbosch’ Vocaal Ensemble http://www.shertogenboschvocaalensemble.nl Marc Buijs
NB Eindhoven Eindhovense Oratorium Vereniging http://www.eovkoor.nl Geert Broeksteeg
NB Eindhoven Philips’ Philharmonisch Koor (PPK) http://www.philipskoor.nl Béni Csillag
NB Eindhoven Collegium Vocale Eindhoven https://cve.dse.nl Ruud Huijbregts
NB Heeswijk Dinther Kamerkoor Mi Canto http://www.micanto.nl Pieter Jan Leusink
NB Helmond Helmonds Vocaal Ensemble http://www.helmondsvocaalensemble.nl Jeroen Felix
NB Katwijk (NB) COK Hallelujah http://www.cokhallelujah.nl Marcel den Dulk
NB Oss Vocaal Ensemble Oss http://www.vocaalensembleoss.nl Mario Veldpape
NB Tilburg Cantiqua http://www.cantiqua.nl Gabrielka Clout
NB Valkenswaard Valkenswaards Kamerkoor http://www.valkenswaardskamerkoor.nl Marcel Driessen
NB Veldhoven Kempenkoor http://www.kempenkoor.nl Cees Wouters
NB Werkendam Cantus http://www.sietsevanwijgerden.com/cantus.html Sietse van Wijgerden
LB Heerlen Heerlens Oratoriumvereniging (HOV) http://www.hovheerlen.nl Emmanuël Pleijers
LB Maastricht Studium Chorale-Maastricht http://www.studiumchorale.nl Hans Leenders
LB Roermond Toonkunstkoor Roermond http://www.toonkunstkoorroermond.nl Pieter Cox
LB Sittard Oratorium Vereniging Sittard Geleen (OVS) http://www.oratoriumverenigingsittard.nl Alice Hendriks
ZL Aardenburg Zeeuws-Vlaams Kamerkoor http://www.BachComite.nl Bart Naessens
ZL Goes COV Goes http://www.covgoes.nl Wim van Herk
ZL Kapelle COV “Te Deum Laudamus” http://www.tedeumlaudamus.nl Pim Overduin
ZL Middelburg Koninklijke Oratorium Vereniging Middelburg http://www.oratoriummiddelburg.nl Arno van Wijk
ZL Vlissingen Vlissingse Oratorium Vereniging https://vlissingse-oratoriumvereniging.nl Pim Overduin
ZL Zierikzee Luscinia Consort http://www.lusciniaconsort.nl Wim Boere

 


Bron: Oratoriumkoren in Nederland
https://oratoriumkoren.wordpress.com


 


Advertenties